Telewizja

Co zrobić , by odbierać programy cyfrowe w Telewizji Kablowej TVK-NET na starszych odbiornikach telewizyjnych ?
Jeśli w najbliższym czasie nie zamierzacie Państwo kupować nowego telewizora, a obecny, który posiadacie nie jest przystosowany do odbioru kablowych programów cyfrowych DVB-C, istnieje możliwość podłaczenia zewnętrznego dekodera DVB-C do Waszego telewizora poprzez eurozłącze SCART.

W sprawie dekoderów proszę o kontakt z biurem :
tel.: (85) 65 39 633 tel. kom. 503196879 E-mail: biuro@tvk-net.pl gg: 911764
Czy telewizor wyposażony w głowicę DVB-T będzie odbierał kanały cyfrowe w sieci Telewizji Kablowej TVK-NET ?
Niestety, telewizory, które posiadają tylko głowicę DVB-T nie będą odbierać programów cyfrowych w sieci TVK-NET. System DVB-T jest systemem telewizji cyfrowej, przeznaczony do odbioru programów nadawanych z nadajników naziemnych. Standardem cyfrowej telewizji kablowej jest DVB-C.

Telewizor taki może odbierać nasze kablowe kanały cyfrowe po podłaczeniu dekodera DVB-C poprzez złacze HDMI (zalecane z uwagi na lepszą jakość) lub złacze SCART (tzw. eurozłącze).
Jak wyszukać programy cyfrowe w sieci Telewizji Kablowej TVK-NET ?
- Zapoznaj się najpierw z instrukcją obsługi swojego telewizora.
- Następnie możesz rozpocząć wyszukiwanie programów, pamiętaj o zaznaczeniu, iż interesują Cię kablowe programy cyfrowe. Przy zaznaczeniu programów analogowych i cyfrowych czas wyszukiwania znacznie wydłuży się. Predkośc przeszukiwania często zależy od marki telewizora.
- Jeśli przed rozpoczęciem wyszukiwania należy wpisać parametr Symbol Rate, proszę go ustawić na 6900.
- Jeśli już macie Państwo kupiony telewizor LCD, LED lub plazmowy najlepiej jest sprawdzić w instrukcji obsługi czy posiada on głowicę DVB-C. W związku z tym, że w Polsce dość późno został określony standard telewizji cyfrowej, niekiedy, aby uaktywnić głowicę DVB-C należy cofnąć się do ustawień systemowych i zmienić ustawiony region z POLSKA na np. Niemcy, Szwecja, Finlandia. Język pozostawiamy bez zmiany – polski. Po takiej zmianie regionu czasem okazuje się, że telewizor może odbierać programy DVB-C.
- W niektórych telewizorach np. Panasonic aby zmienić ustawiny region, należy przywrócić ustawienia fabryczne
Jakie telewizory będą odbierały cyfrowe programy w sieci Telewizji Kablowej TVK-NET ?
  • - Aby odbierać programy cyfrowe nadawane w naszej sieci Telewizji Kablowej, telewizor powinien być wyposażony w głowicę DVB-C. Standard DVB-C jest systemem dedykowanym dla cyfrowej telewizji kablowej.
  • - Najlepiej też, aby obsługiwał standard kodowania MPEG 4. Telewizor z MPEG 2 nie będzie odbierał wszystkich programów (np. TVP1, TVP2 oraz programów HD).
  • - Jeśli już macie Państwo kupiony telewizor LCD, LED lub plazmowy najlepiej jest sprawdzić w instrukcji obsługi czy posiada on głowicę DVB-C. W związku z tym, że w Polsce dość późno został określony standard telewizji cyfrowej, niekiedy, aby uaktywnić głowicę DVB-C należy cofnąć się do ustawień systemowych i zmienić ustawiony region z POLSKA na np. Niemcy, Szwecja, Finlandia. Język pozostawiamy bez zmiany – polski. Po takiej zmianie regionu czasem okazuje się, że telewizor może odbierać programy DVB-C.
  • - Jeśli przy wyszukiwaniu programów trzeba ustawić parametr Symbol Rate – proszę wpisać 6900 !!!
  Telewizor musi być wyposażony był w głowicę DVB-C w standardzie MPEG-4

Jeśli mają Państwo inne pytania zapraszamy do kontaku lub skorzystania z naszego formularza.